טופס יצירת קשר

מתעניינים? מלאו פרטים ונציג ייצור עמכם קשר
מתעניין ב:

Contact

מלחמת הסחר ארה”ב-סין

מלחמת הסחר ארה”ב-סין

בחודשים האחרונים אנו שומעים רבות על מלחמת הסחר בין סין לארה”ב, חוזים חדשים שאמורים להיחתם, העלאת מכסים והחרמת מותגים בין המדינות.

בימים אלה שאנו לקראת שנה חדשה, בארה”ב משתדלים לא לבצע צעדים קיצוניים לקראת סוף השנה ולא להיכנס לעימותים בתקופה רגישה זו, שהרי תקופת החגים בארה”ב הנה תקופה כלכלית משגשגת. הסינים מבקשים להוריד את המכסים המתוכננים שארה”ב הטילה עליהם, נושא זה חשוב ולכן לא תתקבלנה החלטות כרגע אלא רק לאחר תקופת החגים.

אין ספק שהמלחמה הקרה המתנהלת בין סין לארה”ב נמשכת ותימשך עוד. ברחובות סין, האדם הפשוט ברחוב מתייחס בכובד ראש למצב בו סין נמצאת לעומת האזרח ארה”ב בכלל והעולם המערבי בפרט. האזרח הסיני מצביע ברגליים בעוצמה גדולה יותר מבעבר. החברות המערביות בסין לא מצליחות לעומת החברות המסחריות בסין. חברות כמו אפל, אינן משגשגות בסין והסינים אינם רוכשים מוצרים MADE IN AMERICA. הסינים אינם מפרגנים למוצרים מערביים, והפכו לפטריוטים יותר למוצרים MADE IN CHINA. חברה כמו HWAWI  לעומת זאת, מאד מצליחה ורואים נהירה סינית לרכישת מוצרים סינים יותר מאשר מוצרים מערביים.

 עוד כמה זמן תימשך המלחמה הקרה בין ארה”ב לסין? מה יהיה על מצבם הכלכלי ? כיצד סין תוכל לעמוד בהאטה הכלכלית בגלל מלחמת הסחר היום?
הסינים מבינים שעצירת ההאטה תיעשה רק באמצעות מנועי צמיחה פנימיים, הובלת טכנולוגיות AI  וכדומה.

לכן – אנו כאן בישראל ממשיכים לפתח  ולהתחדש בטכנולוגיות בתחומים רבים ורואים את השוק הסיני כשותף אסטרטגי לטכנולוגיות הישראליות, כדי שהצמיחה הסינית תמשיך ותפרח.

מעוניינים להגיע לסין? עובדים עם סין? מתרחבים וגדלים? מוזמנים לפנות אלינו “המכון לאסיה” מומחים בשיתופי פעולה עם סין והצלחה של חברות ישראליות בסין.

ורד פרבר מייסדת ומנכ”לית המכון לאסיה – יעוץ אסטרטגי לעבודה בשוק היפני, שירותי תרגום ובית ספר לשפות.

Top