טופס יצירת קשר

מתעניינים? מלאו פרטים ונציג ייצור עמכם קשר
מתעניין ב:

Contact

השפות שיפתחו לכם דלת לעבודה בשוק האסייתי

“מיליארד סינים לא טועים”, אומר המשפט המפורסם, וכמה שהוא נכון! בעיקר כאשר אל אותם מיליארד מצטרפים מאות מיליונים מיפן, תאילנד, סינגפור, מלזיה, ובקיצור – אסיה. חולמים להצטרף לאלפי הישראלים ומיליוני תושבי המערב שעושים עסקים באסיה וצוחקים כל הדרך אל הבנק? בואו נראה אילו שפות יעזרו לכם להצליח…

תרבות..לפני שפות

לפני שנדון בנושא השפות, בואו נדבר על עניין התרבות. כדי להיטמע בשוק העבודה האסייתי, חשוב להכיר את התרבות המקומית בהתאם ליעד/ים אליהם תגיעו, ולנהוג בהתאם. כי לא יעזור לכם גם אם תשלטו ביד רמה בסינית, יפנית, תאית ומנדרינית, אם לא תהיו ערים לניואנסים התרבותיים הייחודיים של כל מדינה, דת ותרבות. נציין שבתרבות האסייתית, ישנו כבוד רב לכל נושא הפן התרבותי, וכאשר אנשים מהמערב בקיאים בשורשי התרבות ומכבדים אותה, הם זוכים לנקודות זכות מצידם של אנשי העסקים המקומיים.

מעל כולן – אנגלית

חוזרים לנושא השפות, ונפתח, כמובן, באנגלית. הכניסה המאסיבית של העולם העסקי באסיה לעבר אירופה וארצות הברית בעשרים השנים האחרונות, הובילה מיליוני אנשי עסקים מאסיה ללמוד את השפה האנגלית, אשר לרוב לא שגורה בפיהם (למעט במדינות מסוימות, דוגמת הונג קונג). כיום ניתן לומר בפה מלא שזוהי השפה המדובר ביותר באינטראקציה העסקית שבין אסיה לשאר העולם. לאור זאת, לימוד אנגלית, לרבות בפן העסקי אליו אתם מכוונים, יהווה עבורכם תנאי-סף להשתלבות בשוק העבודה האסייתי.

שפות נוספות שיסייעו לכם

אבל עם כל הכבוד לאנגלית, חברינו מאסיה אוהבים לדבר בשפת אימם, ואם תצליחו לשלוט בשפות המקומיות, תשיגו לעצמכם יתרון שערכו לא יסולא בפז על פני מתמודדים מערביים אחרים. אלו הם השפות שכדאי להכיר לפני כניסתכם לשוק האסייתי:

  • סינית – השפה המדוברת בעולם, והשוק האסייתי הגדול מכולם. רבים מהסינים לא שולטים באנגלית, ועל כן חשיבות ההיכרות עם השפה הסינית – גבוהה במיוחד.
  • יפנית – שוק בצמיחה ניכרת ומתמדת באינטראקציה הבינלאומית, לרבות הישראלית. ליפנים תרבות ושפה מיוחדים במינם, והיכרות עם שפה זו תפתח בפניכם דלתות רבות בשוק המקומי.
  • מנדרינית – ניב סיני נפוץ (בעיקר בצפון סין ובדרום-מערב המדינה). בעלת דמיון לסינית, אך בד בבד, גדושה בהבדלים ומחייבת לימוד משלה.
  • תאית – אמנם תאילנדים רבים דוברי אנגלית, אבל לא ברמה מספקת לעולם העסקי. השפה התאית, בניגוד לדעה הרווחת, פשוטה באופן יחסי ללימוד.
  • קוריאנית – עוד שפה שידיעתה תסייע לכם באופן שאתם לא מסוגלים לדמיין. בתוך חודשים ספורים, אתם יכולים לדבר ולהבין קוריאנית באופן מספק.

בהצלחה!

Top