טופס יצירת קשר

מתעניינים? מלאו פרטים ונציג ייצור עמכם קשר
מתעניין ב:

Contact

לימודי שפות כאמצעי לקידום עצמי

לימודי שפות כאמצעי לקידום עצמי

לא סתם שוב ושוב אנו שומעים את המשפט ”ידע הוא כוח“. ככל שאנו יודעים לדבר, ולכתוב ביותר שפות אנו מגדילים את יכולת ההבנה שלנו, את היכולת לתקשר עם עוד אנשים ומעלים את הסיכוי להצליח הן מבחינה אישית והן מבחינה עסקית.

בין אם אתם טסים חו“ל לעתים קרובות ובין אם אתם מנהלים קשרים בינלאומיים במסגרת העסק שלכם או מקום העבודה, ידיעת שפות מסייעת לא רק בפן הפרקטי וביכולת לתקשר, אלא תורמת לנו מבחינה תרבותית שכן דרך ידיעת השפה אנו למדים את התרבות, את המקום, את האנשים…

יחד עם זאת, הרבה פעמים שאנחנו יודעים ממש טוב שפה אחת, זה מוביל לידיעה ולמידה של שפה נוספת. ללימוד שפות יתרונות נוספים כגון שיפור יכולת הזיכרון, הרחבת היכולות הקוגניטיביות שלנו, הגדלת אופציות לתעסוקה, הגדלת הידע אליו אנו יכולים להיחשף וכך גם יש תרומה רבה להשכלה שלנו, מתן סיוע לאנשים אחרים ושיפור הביטחון העצמי.

אילו שפות יקדמו אותנו מבחינה אישית ועסקית?

אז כמובן שיש כמה שפות ששווה להשקיע יותר זמן ואנרגיה בלמידה שלהם, לפני שפות אחרות.

שפות המזרח הרחוק

העובדה שאנו חיים בעידן שבו מבחינה תיאורטית אנו אמנם רחוקים ממדינות אלו אבל מבחינת המציאות, הרשתות החברתיות, שיחות הווידאו והטלפון קירבו אותנו אליהן, עצם ידיעת שפות כמו סינית, יפנית, קוריאנית ותאית פותחת לנו אינספור אפשרויות. מדובר בתרבויות מרתקות השונות מהתרבויות אותן אנו מכירים מהמערב וזו הזדמנות להכיר את סגנון החיים במזרח ולהיחשף אליו קצת יותר לעומק.

אנגלית

כאן מדובר בהשקעה לטווח הארוך. לימוד השפה האנגלית ברמה טובה וגבוהה יכולה לשרת אותנו בכל כך הרבה הקשרים. למשל, מקומות עבודה רבים מחפשים אנשים שיודעים לדבר ולכתוב באנגלית, ככה שזוהי הזדמנות פז להרחיב את אפשרויות התעסוקה ואפילו במקומות מסוימים לשדרג את המשכורת שלנו. בנוסף, לא משנה כמעט לאן נבחר להגיע ברחבי העולם לצורך טיול או מסע, כמעט תמיד נוכל למצוא מישהו מקומי שיכול לעזור לנו ולתקשר איתו באנגלית. זו דרך נפלאה ליצור קשרים וחברים חדשים מחוץ לגבולות ישראל בכל מקום אליו אנחנו מגיעים. בנוסף, ידיעת השפה האנגלית עוזרת לנו בעוד מגוון של היבטים בין אם זה לכתוב מיילים או מכתב רשמי, בין אם לצ‘טט עם אנשים שפגשנו בכל אותם מקומות ובין אם פשוט להסתדר מבחינה בסיסית ולהגיע מנקודה א‘ לב‘ כשאנחנו נמצאים בחו“ל.

לסיכום, אם אתם מחפשים להעשיר את הידע שלכם ויש לכם קצת זמן פנוי, לימוד שפה נוספת היא הזדמנות נפלאה לעשות זאת וליהנות ממגוון היתרונות הקיימים בכך. ניתן להירשם לקורסים בקבוצות או אונליין, להיעזר במורה פרטי או לשפר את השפה בהמון דרכים כמו קריאה, האזנה וכתיבה במידה ויש לכם כבר את הבסיס.

Top