טופס יצירת קשר

מתעניינים? מלאו פרטים ונציג ייצור עמכם קשר
מתעניין ב:

Contact

למה כה חשוב להרחיב את אוצר המילים בשפות האסיאתיות?

למה כה חשוב להרחיב את אוצר המילים בשפות האסיאתיות?

לעתים תכופות שואלים אותי: “כמה זמן ייקח לי ללמוד סינית או יפנית”?

ואני תמיד עונה… אני עדיין לומדת יפנית!

וזה לאחר שלמדתי וגרתי ביפן במשך 7 שנים ונמצאת בקשרים עסקיים עם יפן מעל 20 שנה ושולטת באופן שוטף בשפה היפנית.

הרי השפות האסיאתיות מאוד עשירות, בעלות אוצר מילים נרחב, תחביר שונה והמון סימניות!

ברגע שיש בסיס תחבירי נכון, אוצר מילים ויידע בכתב, אפשר להתפתח ולהרחיב את אוצר המילים, ידע והכרת התרבות.

חשוב לזכור שלפני שנוסעים ללמוד ביפן או בסין או אפילו רק אם רוצים ליהנות מקריאת מאנגה, לראות אנימה בשפה המקורית או סתם ללמוד עוד שפה מעניינת ושונה – שווה להתחיל ללמוד עוד בארץ.

העדפה היא ללמוד בקבוצה כאשר יש אינטראקציה וסימולציית שיחה עם אנשים נוספים, דבר אשר מעניין ומדרבן יותר.

לפני שנגשים ללמוד שפה יש להפנים שמדובר במשימה לטווח ארוך

את השפות האסיאתיות כמו כל שפה אחרת אפשר להמשיך ללמוד בלי סוף. כל הזמן יש להתמיד בתחזוק ותרגול השפה אחרת היא תלך לאיבוד מהר מאוד. יש להרחיב את אוצר המילים, להשקיע שעות של לימודים כדי להגיע לרמת מיומנות מלאה בשפה.

אם אתם באמת רוצים להבין ולדבר סינית או יפנית כמו שצריך, תנו לחוש השמיעה שלכם לעבוד שעות נוספות על ידי כך שתספגו את צלילי השפה דרך האוזניים ולא רק דרך העיניים.

טיפ למתקדמים, שפה זה לא רק כתב וצלילים אלא גם רגש, אינטונציה

זה אומר שאחרי שתרכשו הגייה נכונה, תצטרכו גם להחליט על סגנון דיבור, טון ואפילו צורת התנהגות אופיינית לה, לכן חשוב שמורתכם יהיה מורה הדובר את השפה שפת אם עם דגש ללימוד הטונים הנכונים.

הביטוי הסיני הנפוץ אומר שדברים טובים לא באים בקלות

אוצר מילים לומדים תוך כדי לימוד הדקדוק, אבל אפשר גם להרחיב אותו – וזה כבר תלוי בכל אחד ואחד.

הכי יעיל הוא לרכוש אוצר מילים דרך חומרים שמעניינים אתכם: מוזיקה, סרטים, אנימה, שיחות במעגל מכרים דוברי השפה. מומלץ לנהל מחברת ולרכז בה את כל המילים שאתם לומדים בדרך, לכן כה חשוב ללמוד שפה בקבוצות על מנת לאפשר מפגשי שיחה, לדבר ולשמוע אנשים נוספים בשפה הנלמדת וכך להעשיר את אוצר המילים. לאחר שתלמדו תבניות דקדוקיות תוכלו לשלב את המילים בתבניות ולבנות משפטים משלכם.

זיכרו, הכי חשוב – לימוד שפה אסיאתית זו דרך ארוכה אך מעניינת מאוד!

וישנן סיבות נוספות להמשיך ללימודי השפות ברמות המתקדמות עם דגש להרחבת אוצר המילים:

1. התיירות הישראלית לאסיה – תרבות שונה ממה שאנו מכירים, יותר ויותר ישראלים נרשמים לקורסי השפות האסיאתיות כדי לחוות את התרבות האסיאתית מתוך זווית ראיה מקומית יותר.

2. ידיעת השפה האסיאתית הינו יתרון במגזר העסקי שיסמן אתכם כעובדים המועדפים ע”י חברות המקושרות עם אסיה. עסקים רבים מחפשים מומחי יפן או סין שידעו איך לתקשר עם הקולגות באסיה.

3. כל השפות מרכזות ידע עצום על התרבויות שמתוכן הן צמחו, ההיסטוריה, הנימוסים ומנהגים.

4. הרחבת אוצר המילים והתקדמות בלימוד השפה הסינית מכין את התלמידים למבחן HSK – המבחן הבינלאומי שנועד לבחון את רמת השפה של לומדי סינית. המבחן נערך בכל רחבי העולם. החל משנת 2011 המבחן נערך גם בישראל. מבחן ה-HSK הופך למדד על פיו ניתן לקבל מלגת לימודים בסין. רמות המינימום לקבלת מלגה הן רמות 2 ו-3. רמה גבוהה של HSK נדרשת כדי להירשם ללימודים בסינית באוניברסיטה בסין.

5. הכנה למבחן לקביעת המיומנות ביפנית JLPT-למבחן ישנן ארבע רמות, הרמה הרביעית הנה הקלה ביותר. כאשר עוברים את שתי הרמות הראשונות (רמה 3,4), ניתן להצטרף לאוניברסיטה יפנית ללא קושי או בעיות.

המכון לאסיה, הינו הבית ספר הוותיק בישראל ללימוד שפות אסיאתיות מרמות מתחילים לרמות מתקדמים מאוד, ואני מזמינה אתכם, להצטרף לקבוצות לימוד שלנו לרמות מתקדמות להרחבת אוצר המילים, תרגול וחיזוק השפה.

ורד פרבר,

מנכ”לית המכון לאסיה

Top