טופס יצירת קשר

מתעניינים? מלאו פרטים ונציג ייצור עמכם קשר


Contact

ספיישל ליום האישה: תרבות הנשים מארץ השמש העולה

ספיישל ליום האישה:  תרבות הנשים מארץ השמש העולה

במשך השנים התרבות המערבית פיתחה אגדות ומיתוסים שונים על האישה היפנית, החל מדמויות של גיישה צנועה וכנועה ועד נשים שאינן דוגלות בבילויים רומנטיים עם בני הזוג. אין ספק שהדימוי שונה  מדימוי האישה המערבית הישראלית,  הצועדת על עקבים לבושה בחליפת עסקים מכובדת. אולם, בשנים האחרונות נשים יפניות משמיעות את קולן, ואף ממשלת יפן מעודדת זאת.

לכבוד יום האישה החל ב- 8.3, אספר מעט על הנשים היפניות, על התרבויות, השוויון וההבדלים בניהם..   

יפן עושה צעדיה לתרבות המערבית

בשנת 1868 נפתחה יפן ונעשה יותר מתירנית, ולנשים היתה הזדמנות להיפתח ולהשתנות.
הבשורה הפחות טובה היא  שהמתירנות בעולם הנשי נתפסה כמורכבת ולא צלחה. עד היום התרבות העסקית שמרנית מאוד ביפן, נשים שסיימו ללמוד באוניברסיטאות מוכרות מתקשות למצוא עבודה בחברות יפניות. נראה כי העולם העסקי עדיין אינו פתוח לקבל את פני האישה היפנית בתפקידי מפתח וישנם חברות אשר עדיין מעדיפים את האישה היפנית יושבת בבית ומטפלת במשק הבית.

על פי נתוני משרד העבודה היפני, נשים מהוות כ- 37% מכוח העבודה, בעוד רק בשישה אחוזים מהחברות היפניות יש אישה אחת בתפקיד ניהולי. אך בשנים האחרונות נתון זה הולך וגדל בשל השינויים שמבצעת ממשלת יפן. למען ההשוואה, בישראל 75% מהנשים עובדות והיתר מגדלות את ילדיהם ולא יוצאות למעגל העבודה.

ממשלת יפן חוששת שעד שנת 2060 כוח העבודה יצטמק ב-25 מיליון אנשים, ביותר משליש . בזמן שמיליוני נשים בעלות השכלה אוניברסיטאית יושבות בבית ומגדלות את ילדיהן, ולכן ישנה האצה של מעסיקים להעסיק יותר נשים בשוק העבודה. שיעור הנשים שמכהנות כדירקטורים בחברות יפניות אמנם הוכפל, אבל הוא עדיין נמוך – רק 3.7% מכלל הדירקטורים. יפן נהנית מצריכה פרטית חזקה, עלייה בהשקעות, בין השאר, בשל אירוח אולימפיאדת טוקיו ב-2020, וממדיניות ממשלתית תומכת.

ההשקעה של יפן להעלאת הנתונים

ממשלת יפן עושה כל שביכולתה כדי לשנות את הנתונים הללו, ולאור כך נחקקו חוקים רבים לזכות האישה ועידוד ילודה ביפן.

רק לאחרונה חוקק חוק חדש ביפן  המאפשר לנשים עובדות לקחת חופשה ללא תשלום למשך שנה לאחר הלידה. צעד נוסף וחשוב מאד היא תכנית ה-Abenomics. תכנית זו, שנהגתה על ידי ראש הממשלה ‘שינזו אבה’ בשנת-2012, נועדה לטפל במגפת ה”סטגפלציה” היפנית – שילוב של סטגנציה כלכלית וירידת מחירים. התכנית מורכבת משלושה מרכיבים מרכזיים: הרחבה מוניטרית יוצאת דופן, הרחבה פיסקאלית מסיבית וניסיונות לבצע רפורמות בשוק העבודה היפני, עם דגש על ניסיון לעודד תעסוקת נשים.

אורח החיים הזוגי כפי שחיים  ביפן:

בזוגיות ישנה הפרדה בין אורח חייה של האישה לאורח חייו של הגבר. חלוקת התפקידים ברורה. האישה מגדלת את הילדים נשארת בבית ולא יוצאת למעגל העבודה, מקבלת את משכורתו של הגבר ודואגת למשק הבית. הגבר היפני, הוא זה שאחראי על פרנסת המשפחה ונמצא שעות רבות מחוץ לבית, מבלה עם חבריו לעבודה לאחר שעות העבודה ולמעשה פחות  מבלה זמן עם משפחתו לעומת הגבר המערבי. על פי דעתם של היפנים, “הבעל האידיאלי הוא גבר בריא, הנמצא רוב הזמן מחוץ לבית” זוהי למעשה הנוסחה של היפנים לחיי נישואין מאושרים. בני הזוג אינם מרבים לבלות יחד, וודאי שלא יוצאים לבילויים רומנטיים, אלא יותר בילויים של פיקניק משפחתי בסוף השבוע או טיול המלווה בילדים.

אך כמובן לסייג את הנאמר, היום זוגות צעירים ומשפחות צעירות, יותר ויותר מבינות את ערך המשפחה, העזרה והמחויבות לבית ולילדים, עזרה לאישה אשר נשארת בבית לגדל את הילדים ואפילו חופשת לידה לגברים ניתן להשיג ביפן.

המשפחה היפנית המודרנית היום תופסת מקום חשוב וכמובן בדרך הנכונה.

לכן החברה היפנית בהחלט מחפשת ומאד רוצה בשינוי של מבנה המשפחה, וכמובן מעמד האישה גם משפתר בהתאם.

הנשים היפניות אינן סובלות מתחושת קיפוח או רגשי אשם

אם נשאל אישה מערבית קרייריסטית אם היא חשה דיכוי, התשובה תהיה לא , אולם היא תחוש רגשות אשמה היותה קרייריסטית ושאינה מוצאת די פנאי לילדיה ומשפחתה. יותר מכך, האישה המערבית רוצה את בעלה לידה ולצאת עמו לבילויים בתדירות גבוהה, וכשאלה לא יתקיימו היא תחוש קיפוח מסוים. בניגוד אליהן, נשים יפניות מאושרות בחלקן ואינן סובלות מתחושת דיכוי, למרות שמרביתן לא עובדות ולא מבלות עם בעליהן. הרצון לביטוי ומימוש עצמי, הנפוץ בתרבות המערבית אינו בהכרח קיים בחברה היפנית, ויפן התרבות מלמדת שטובת המשפחה והקבוצה הם חשובים מאד ובראש הרשימה וכשהן מצליחות בזה הן מאושרות בחלקן.

יום האישה שמח,

ורד פרבר,

מנכ”לית המכון לאסיה

Top