טופס יצירת קשר

מתעניינים? מלאו פרטים ונציג ייצור עמכם קשר


Contact

הקוד היפני

הקוד היפני

גלובס, 5/11/2013

20 שנה אחרי שהגיעה לטוקיו כמעט במקרה, ורד פרבר, מייסדת Japan Knowledge והמכון ללימודי אסיה, היא מומחית לניהול משא ומתן עם אנשי עסקים יפנים. “המטרה שלי הייתה לפצח את הסודוקו היפני”

בגיל 24 היא נחתה בפעם הראשונה בטוקיו. זה היה אחרי שפגשה בתאילנד בני זוג שקודם לכן טיילו ביפן, ושהלהיבו אותה בסיפוריהם על ארץ השמש העולה. היא הייתה באמצע טיול תרמילאים נטול מחויבויות, ובלי להתלבט יותר מדי החליטה לנסוע לשם לשבועיים. “הרגשתי שנחתי בגלקסיה אחרת”, מספרת ורד פרבר, “האלגנטיות, השקט והניקיון, היו זרים לי, ומצד שני כאילו חלק ממני. הבנתי שאני יכולה להסתדר שם באמצעות שפה בלתי מילולית, כי היה לי חיבור מיידי לטקסיות. אפילו השאלה כמה כסף יש לי בארנק, ששואלים כל תייר שמגיע ליפן, וזה מה שקובע אם יתנו לך להיכנס למדינה או לא, לא נראתה לי משונה”.

בסופו של דבר פרבר נשארה שם שבע שנים. “החלטתי להישאר ביפן לבד, החלטה ששינתה את תוואי החיים שלי. התחלתי מסע חיים, שנמשך עד היום, בלי שתכננתי אותו. המטרה, באופן מטאפורי, הייתה לפצח את הסודוקו היפני, להבין את החידה הגדולה הזאת ששמה יפן. זה תהליך למידה אינסופי, כל יום אני מכירה ולומדת דברים חדשים”.

לקריאת הכתבה המלאה באתר גלובס

Top