טופס יצירת קשר

מתעניינים? מלאו פרטים ונציג ייצור עמכם קשר


Contact

בטוחה, מבטיחה ומוכנה – קוריאה!

בטוחה, מבטיחה ומוכנה – קוריאה!

מעמדה הכלכלי של קוריאה ממשיך לעלות ולמשוך את תשומת לב העולם.

תיירים ישראלים המטיילים בקוריאה הדרומית הבינו שקוריאה מדינה מדהימה והמבקרים בה מתפעלים מקסמיה. התפתחותה הכלכלית מורגשת גם עבור החברות הישראליות ומראים התעניינות יתרה במדינה זו.

מעבר לאתגר הצפון קוריאני, ניצב האתגר הכלכלי הקוריאני. קוריאה הדרומית היא הכלכלה ה-11 בעולם וניצבת כיום בתחרות לא קלה עם סין המאתגרת את התעשיות עתירות הידע של קוריאה הדרומית. לדוגמא, שוק הטלפונים הסלולריים, תעשיית מוצרי האלקטרוניקה ותעשיות הבניה ותשתיות.

החדשות הטובות לנו הישראלים ויחסי המסחר בין ישראל לקוריאה הוא הסכם הסחר אשר נחתם בין המדינות. הסכם הסחר החופשי מאפשר לשתי המדינות לשדרג את היחסים הכלכליים. שיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל לקוריאה כולל לא רק סחר ביטחוני אלא גם סחר אזרחי בתחומי התשתיות, רפואה, טכנולוגיות ועוד. לשכת המסחר ישראל קוריאה היא בין הגורמים החשובים בקידום הסחר בין שתי המדינות.

דרום קוריאה היום מהווה פלטפורמה לחברות טכנולוגיה לסטרטאפים בתחומים רבים בתעשייה

סיאול, בירת דרום קוריאה, היא העיר ה-12 בגודלה בעולם ומאכלסת כ-26 מיליון בני אדם. סיאול היא בעלת הכלכלה הרביעית בגודלה בעולם, מטרופולין ענק עם גורדי שחקים שמזכירים את מנהטן, מערכת רכבות משוכללת המתקדמת בעולם ושימוש בטכנולוגיה בכל מקום. לצד תרבות הפופ המייחדת את סיאול, ניתן למצוא מקדשים בודהיסטיים רבים, ארמונות ושווקים ססגוניים

סמסונג, אחת מחברות האלקטרוניקה הגדולות בעולם ו-LG צמחו בדרום קוריאה, ומהוות חברות המציעות הרבה יותר מאלקטרוניקה.

לצד חברות הענק האלה, דרום קוריאה מתחילה להשקיע בהקמת ובעידוד סטארט אפים. ההשראה ששואבים בדרום קוריאה היא ישראל.

חברות ישראליות רבות גילו את גודלו של השוק הדרום קוריאני ואת הזיקה של הקוריאנים לטכנולוגיה וקידמה ופתחו סניפים או העבירו פעילות לסיאול.

לאור הניסיון של עולם היזמות הישראלי בהוצאת מיזמים מישראל לעולם המערבי, מגיעים מנטורים מישראל לדרום קוריאה, שמספקים ליזמים שם את הידע והגישה המתאימה, כיצד להגיע לעולם הרחב. זה כולל ביצוע שת”פים, מציאת משקיעים, איתור ערוצי הפצה, מציאת לקוחות.

לאור ההצלחה בעולם היזמות הישראלי והיפני הרבה פנו  לפעילות כזו גם עם דרום קוריאה. רבים היום משקיעים במיזמים הדרום קוריאנים, שנראים מבטיחים ובעלי פוטנציאל של הצלחה.

סמארטפונים ומכשירי תקשורת ניידים אחרים עם יכולות חישוב אדירות, הדפסה תלת-מימדית של מוצרים ואיברים; רובוטים אינטליגנטיים המיומנים בביצוע משימות שאינן חוזרות על עצמן; מכוניות ללא נהג שישמחו להסיע כל אדם ליעדו, ביעילות ובבטיחות; האינטרנט של הדברים – אין ספור מכשירים ומוצרים שמחוברים לאינטרנט לצורך הפעלה מרחוק והעברת נתונים; פתרונות טכנולוגיים שיתקנו ליקויים במוח האנושי; יכולת התערבות ועריכת הגנטיקה האנושית – כל אלה הם רק חלק מחלוצי המהפכה התעשייתית החדשה.

הממשלה בסיאול מפנה תקציבי ענק לחינוך טכנולוגי ויכולות לימוד עצמיות, פיתוח חקלאות מבוססת תקשורת ועיבוד נתונים, הקמת מערכי ייצור הזקוקים לפחות עובדים ושדרוג המערכת הפיננסית בטכנולוגיות פינטק

ולכן אלו הזדמנויות עסקיות לישראלים!

ממשלת קוריאה והחברות התעשייתיות ישמחו להיעזר בידע ובטכנולוגיות מפותחות מישראל. המוניטין של ישראל מעולה בקוריאה. עכשיו הזמן לנצל את הרוח הגבית מהממשלה ולהיכנס לשוק.

המכון לאסיה היא חלק בלתי נפרד מהתהליך ביחסים בין ישראל וקוריאה, המכון לאסיה  הינו הבית ספר המוביל לשפות האסיאתיות ולקוריאנית בפרט, מלמד מדי שנה מאות תלמידים חדשים את השפה הקוריאנית ומהווה גשר איתן בפיתוח עסקי בין קוריאה וישראל,  המכון לאסיה מלווה משלחות קוריאניות המגיעות לישראל באיתור הזדמנויות עסקיות והשקעות ועוזרת לאנשי עסקים וחברות ישראליות בהצלחתן בשוק הקוריאני

Top