טופס יצירת קשר

מתעניינים? מלאו פרטים ונציג ייצור עמכם קשר


Contact

דרכים להעמקת שיתוף הפעולה הכלכלי יפן-ישראל

דרכים להעמקת שיתוף הפעולה הכלכלי יפן-ישראל

3 ראשי חברות מיצובישי, מיצובישי כימיקלים, תאגיד מיצובישי ומיצובישי תעשיות כבדות השתתפו היום באירוע שולחן עגול שאורגן על ידי  משרד הכלכלה והתעשייה, שגרירות יפן בישראל ומכון היצוא

היום התקיים מפגש בין נציגי חברות בכירות בישראל ובין ראשי חברות יפניות מובילות שהגיעו לארץ במסגרת ביקור ראש ממשלת יפן בישראל. במפגש השתתפו נציגי חברות משני הצדדים את הזווית שלהם לגבי אופי שיתוף הפעולה המתאים בין חברות משתי המדינות נוכח האתגרים השונים.

באירוע השתתפו נציגי חברות בכירות במשק ביניהן מוביילאיי, סייבריזון, תעשייה אווירית, צ’ק פוינט, חברת חשמל, נציגי קרנות הון סיכון הפועלית ביפן ועוד.

ביקור ראש ממשלת יפן בישראל עם משלחת אנשי עסקים בכירה מציין אבן דרך משמעותית בהידוק היחסים הכלכליים ושיתופי הפעולה העסקיים בין ישראל לבין יפן. בשנים האחרונות בהחלט רואים מגמה של התחממות ורצון בשיתופי פעולה הן מישראל והן מיפן.

חתימה על הסכמי שיתוף פעולה בתחום המו”פ התעשייתי (יולי 2014), כינון החלטת ממשלה להידוק היחסים הכלכליים בין המדינות (ינואר 2015), בקור ראש ממשלת יפן בישראל (ינואר 2015)  השקת פורום לדיאלוג כלכלי רציף בין משרדי הכלכלה (2015)  הקמת  ארגון Japan-Israel Innovation Networ, המכונה JIIN, החדשני וחתימה על הסכם לשת”פ בתחום הסייבר בין משרדי הכלכלה במאי 2017.

משתתפים באירוע נציגי חברת מיצובישי, וכן מנהלים בכירים מהחברות היפניות Itochu, Nec, Mitzui, Mizuho,  ועוד.

הסחר בסחורות בין ישראל ליפן עמד בשנת 2017 על כ-3 מיליארד דולר, כאשר היצוא הישראלי ליפן הגיע השנה לכ-834 מיליון דולר, גידול משמעותי של כ-10% לעומת 2016. עיקר היצוא מורכב ממכונות, ציוד אופטי ומתכות ומוצרים כימיקליים. בצד השירותים העסקים מישראל ליפן, גם כאן היצוא גדל בהתמדה והגיע לכ-170 מיליון דולר בשנת 2016 לעומת כ 153 מיליון דולר ב 2015. היבוא הישראלי מיפן עומד על כ 2.15 מיליארד דולר המורכב בעיקר ממכונות ומוצרי תחבורה ומכוניות.

חברת הענק מיצובישי מהחלוציות בחברות היפניות שפועלות בארץ רכשה זה מכבר את חברת ניורודרם ואף זכתה בהליך התחרותי של רשות החדשנות להקמת מעבדת חדשנות שתאפשר לסטרטאפים לפתח טכנולוגיות פורצות דרך על גבי התשתית שהיא מציעה.  אין ספק שמיצובישי מהווה דוגמה מצוינת לשיתוף פעולה בין שתי המדינות ושיתוף הפעולה מולה והיקף הפעילות של החברה באקוסיסטם הישראלי מהווה דוגמה וסממן לחברות נוספות אשר ילכו בדרכה”.

יפן היא מדינה חשובה לישראל בכלל ולחברות הישראליות בפרט. הפוטנציאל המסחרי בין המדינות גבוה ומתוך כך, מקיים מכון היצוא לאורך השנה עשרות פעילויות ביפן, לרבות תערוכות, משלחות ופגישות עסקיות ממוקדות, בהשתתפות חברות מסקטורים רבים. ביקור של ראש ממשלת יפן עם בכירי התעשייה היפנית מהווה נידבך חשוב ומשמעותי בהמשך הידוק הקשרים העסקיים בין המדינות ויגדיל את היצוא של החברות הישראליות.

אני מזמינה את כל החברות הישראליות לרכב על הגל היפני ולבדוק אפשרויות שיתופי פעולה. החברות היפניות מחפשות הזדמנויות עסקיות ומעוניינות להשקיע ולשתף פעולה בהזדמנויות עסקיות הקיימות בישראל על מנת לפתח את השוק המסורתי ביפן.

הנכם מוזמנים לפנות אליי לכל שאלה על מנת לקדם את העסקים עם יפן.

מאחלת לכולכם הצלחה רבה

ורד פרבר- מתמחה בפיתוח עסקים עם יפן

מנכ”לית המכון לאסיה.

Top