טופס יצירת קשר

מתעניינים? מלאו פרטים ונציג ייצור עמכם קשר


Contact

טיול ליפן – קיוטו

טיול ליפן – קיוטו

קיוטו  ממוקמת במרכז האי הונשו, הייתה עיר הבירה של יפן בשנים 794 – 1868 ונחשבת למרכז התרבותי של המדינה.  העיר כוללת 11 רבעים, וחיים בה כ-1.5 מיליון תושבים

 

היא מזכירה את ירושלים, בשל אווירת ה”קדושה” והרוגע שבה.

העיר נוסדה במאה השמינית כעיר בירה חדשה על ידי הקיסר קאמוּ, במטרה להרחיק את מוסדות השלטון מהשפעתה של הכמורה הבודהיסטית. שמה המקורי היה הייאנקיו (平安京 “בירת הרוגע והשלווה. במאה ה-11 שונה שם העיר לקיוטו (“עיר הבירה”). קיוטו נשארה עיר הבירה עד העברת מוסדות הממשל לעיר אדו בשנת 1868. במהלך השנים ספגה קיוטו נזקים כבדים עקב ריבוי מלחמות.

במלחה”ע ה-2, התלבטה ארה”ב לגבי הטלת פצצת אטום על קיוטו והחליטה שלא, בשל היותה המרכז האינטלקטואלי של יפן, ותושביה יכלו “להבין בצורה טובה יותר את משמעות השימוש בנשק זה”. קיוטו גם ניצלה מהפצצות בנשק קונבנציונאלי.

בשל הימנעות חיל האוויר האמריקני מתקיפת העיר במהלך מלחמת העולם השנייה, נשתמרו בה אלפי מקדשים, ארמונות ומבנים היסטוריים אחרים. לעומת זאת, בשל המודרניזציה, אדריכלות חדשה תופסת את מקומת של האדריכלות המסורתית בעיר.

המכון לאסיה ממליצים לבקר באתרים הבאים בקיוטו:

פארק מארויאמה ורובע גיון

פארק זה הינו הפארק הפופולארי ביותר בקיוטו, המפורסם בעת פריחת הדובדבן. גם אם לא תהיו בעת פריחת הדובדבן, זה עדיין פארק נעים ושלו לסיבוב. יש מגוון דוכני אוכל ובתי קפה “קלאסיים”, שנראים יקרים, אבל הם בעצם לא.

 

רובע גיון הינו רובע הגיישות המפורסם (שם מתרחשת העלילה בספר “זיכרונותיה של גיישה”).

על מנת לחוות את גיון המסורתית, לכו לאורך רחוב Hanami-Koji, שבו בניינים עתיקים, בתי תה מסורתיים ומסעדות. תוכלו לראות גיישות צעירות, הנקראות “מייקו” Maiko.

פעם, היה אפשר לראות הרבה גיישות בגיון במהלך היום ולהצטלם עמן בקלות.. בגלל שיש כ”כ הרבה תיירים, שוטרים מגינים על הגיישות, כאילו היו שחקניות הולוודיות!

 

לידע כללי: מקדשים שסיומם הוא “דרה” (Dera), משמע “אוטרה”= Otera= מקדש בודהיסטי ומקדשים שסיומם הוא “ג’י” (Ji), משמע “ג’ינג’ה”= Jinja=  מקדש זן(ZEN- זרם בבודהיזם). כך שלפי השם, ניתן לדעת איזה מקדש זה. בנוסף, קיימים מקדשי השינטו. Jingu, המאופיינים ב”טוריאי”= Torii= השער למקדש, כמו “השער הצף” במייג’ימה.

 

יעד #1: מקדש קיומיזודרה Kyomizudera  אחד המקדשים המרהיבים ביפן ופרושו: “Pure Water Temple”.

 יעד #2: רובע הגיישות גיון.

 
 

יעד #3: מקדש קינקקוג’י Kinkakuji המקדש המוזהב– מקדש הזהב המפורסם, המשתקף במיים. 

יעד #4: מקדש ריואנג’י Ryoanji– מקדש זן המפורסם בגן החצץ והאבנים. 

יעד #5: אראשייאמה ויער הבמבוקים – שם הטבע מתגלה במלו הדרו אפשר לעשות פעילויות שונות, החל מהליכה בשבילי הבמבו, השכרת אופניים, ביקור בפארק הקופים ועוד.

יעד #6: נארה Nara  奈良 ומקדש טודאי-ג’י

יעד #7: מקדש פושימי אינארי Fushimi Inari Shrine 伏見稲荷 

זהו המקדש המפורסם עם שבילי אלפי השערים

 

יעד #8: שוק האוכל נישיקי: שוק אוכל

יעד #9: מקדש גינקקוג’י Ginkakuji מקדש הכסף– מקדש הנבנה בהשראת קינקקוג’י (שלבסוף, לא צופה בכסף אך מפורסם בגנים היפנים היפהיפיים).

יעד #10: דרך הפילוסוף Path of Philosophy Tetsugaku no michi– דרך מרהיבה של 1 ק”מ, ביןמקדש גינקקוג’י למקדש NANEN-JI

Top